Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuálně

Březen – měsíc čtenářů 2024

březen měsíc_čtenářůCelostátní knihovnickou kampaň Březen měsíc čtenářů vyhlašuje již od roku 2011 Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Ve čtrnáctém ročníku ČTENÁŘE ROKU budeme letos hledat největšího čtenáře z řad nejmenších a zároveň z řad nejstarších čtenářů. Pro vítěze máme připraveny jak jinak, než knižní dárky a také se utkají v krajském kole. Všichni krajští vítězové získají krásné knižní dary a celostátní Čtenář roku se zúčastní předávání cen Magnesia Litera v Praze.

Číst více...

Čtenářská výzva 2024

čtení venku

Chcete objevit zábavnou formou zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě? 

 

Pokud během roku 2024 splníte 17 z 20 bodů čtenářské výzvy Databáze knih, čeká na vás knižní odměna dle vlastního výběru. List se čtenářskou výzvou si můžete vyzvednout u nás v knihovně nebo použít níže uvedený.

Číst více...

ZRUŠENO - Mexiko - cestopisná přednáška

MexikoVážení čtenáři, z důvodu nemoci přednášejícch bude cestopisná přednáška o Mexiku ZRUŠENA. Náhradní termín bude 15.dubna v 17.30 hod.

22.2. v 9 - 11 hod. Rozvoz knih

Dovoz knihI v lednu vám dovezeme vybrané tituly a to poslední čtvrtek v měsíci, tedy 25. ledna v době od 9 do 11 hod. Pro objednání služby, která je pro seniory nad 70 let a imobilní občany zdarma, volejte 566 789 350 nebo nám napište email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Nezapomeňte uvést kompletní informace

Číst více...

28.2. v 17 hod. Historie Velké Bíteše

Přijďte si o místě svého žití rozšířit obzory a poslechnout si poutavé vyprávění žáků ZŠ, kteří zpracovali tuto lokální problematiku pod odborným vedením jejich vyučující, Mgr. Evy Čermáková.

Nechte se pozvat na ochutnávku tradičních židovských pokrmů i s vysvětlením jejich symboliky a nejzajímavějších informací o druhém nejrozšířenějším náboženství světa.

Číst více...

29.2. 9 - 11hod. Virtuální univerzita třetího věku

loggo

Univerzita třetího věku je o aktivním podílení se na společenském životě, udržuje psychickou kondici a činorodý způsob života.

Poskytuje neformální, všeobecné zájmové vzdělávání. Dává pocit seberealizace a doplňuje znalosti, které dříve z nějakého důvodu nebylo možné získat. Pokusíme se, aby podmínky z naší strany přispěly k úspěšnému absolvování kurzu a příjemně strávenému času.

Číst více...

29.11. od 17 hodin Zdraví v zimě (přednáška Dany Švestkové)

ginger-5108742 1280Přednáška s paní Danou Švestkovou, která se zabývá alternativní medicínou (čínskou i korejskou).

 

Dozvíte se, jak podpořit svoje zdraví v zimě, kterým orgánům je třeba věnovat zvýšenou pozornost a odnesete si spoustu praktických rad, které mohou zachránit nejedno zimní nachlazení.

Číst více...

17.10. 10 – 16 hod. Metabolická analýza těla s Mariannou Kušovou

IMG 20230225_121632_MarianaV rámci nezávislého projektu Zdravá města Česka tu máme den PREVENCE & zdraví, přijďte do knihovny zjistit, jak na tom jste právě Vy.

Měření na bioimpedančním přístroji TANITA bude probíhat na základě rezervace přesného času, doba trvání samotného měření bude  maximálně 10-15 min. Díky němu zjistíte, jak Vaše tělo uvnitř funguje, dozvíte se  kompletní složení Vašeho těla a naměřené hodnoty Vám budou profesionálně vysvětleny. 

Číst více...

18.10. v 16.30 hod. Cestovatelská beseda Irsko a Skotsko

mountains-540115 640Již potřetí k nám zavítá mladý sympatický cestovatel, Jakub Greschl, který se řídí heslem „Nic není nemožné.“ Jakub se narodil s dětskou mozkovou obrnou a pár let bojoval o to, aby jej nohy unesly. Svou vůlí a pozitivním přístupem k životu se dokázal se svým handicapem vyrovnat a jeho velkou vášní se stalo cestování.

Tentokrát nám bude vyprávět o své cestě po smaragdovém ostrově, Irsku a po Skotsku.

Číst více...

24. 10. v 17 hod. Představení dětských knih z knihkupectví Dlouhá punčocha

dsc-4867.2666921323Hledáte opravdu dobrou dětskou knihu? Není to nijak snadné - nabídka je obrovská. Trochu vám to usnadníme, knihy s nejsilnějším příběhem, originální ilustrací a citlivou grafikou představí jedna ze zakladatelek knihkupectví Dlouhá punčocha v Brně, Zuzana Streichsbierová.

A proč by Vás měla zajímat nabídka zrovna tohoto knihkupectví? Je totiž tak trochu jiné. Nesoustředí se na masovou produkci, ale vybírá ty nejkvalitnější tituly

Číst více...

Module services

Kalendář akcí

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru