Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuálně

13.6. 15 - 18 hod. Deskovky v knihovně

deskovky v_knihovněPro všechny milovníky deskových her tu máme druhé kolo Deskovek v knihovně. Přijít můžete kdykoli mezi 15 - 18  hod. Opět se můžete těšit na zapálené hráče ze skupiny Deskové hry - Velká Bíteš, kteří vám rádi poradí, vysvětlí pravidla i vyberou vhodnou hru vzhledem k obtížnosti. Řada her je z jejich soukromé sbírky a tak můžete očekávat opravdové skvosty. Budou k dispozici hry pro děti, ale i náročnější hráče a samozřejmě dostatek spoluhráčů. 

29.6. 9 - 11 hod. Rozvoz knih

Dovoz knihI červnu se s vámi rády potkáme prostřednictvím rozvozu knih, určeného pro seniory nad 70 let a imobilní občany, pro které je služba zdarma. Pro objednání služby volejte 566 789 350 nebo nám napište email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Nezapomeňte uvést kompletní informace – adresu doručení, název knihy a autora. Případně oblíbený žánr a my vám rády poradíme. Vybrané tituly vám dovezeme tentokrát již 29. června v době od 9 do 11 hod.

5.6. Změny výpůjční doby

clock-gce1fdceb3 640Vážení čtenáři, chtěly bychom vás upozornit na měnu výpůjční doby v pondělí 5. června. Vzhledem k probíhajícímu školení (k problematice výstavby otevřených dílen a makerspace) bude výpůjční doba stanovena: 13 - 17 hod.

 

Děkujeme za pochopení.

24.5. - 30.6. Burza knih

books-3482286 960 720Před prázdninami probíhá u nás v knihovně burza odepsaných knih různých žánrů za symbolický poplatek, případě zdarma. Přijít si vybrat můžete během výpůjční doby knihovny. 

 

Po 12 - 17 hod.

Út 12 - 17 hod.

St  8 - 12  13 - 17 hod.

Pá 8 - 12  13 - 17 hod.

19.- 21.6. Morionský trh

MORIONSKÝ TRH_ČERVEN_2023Pozvánka na Morionský trh pro účastníky „Lovců perel“

Letošní ročník soutěže Lovci perel se již pomalu blíží ke svému konci a to znamená jediné! Morionský trh už klepe na dveře a všichni sběrači knihovnických morionů se mohou těšit na příležitost utratit získané knihovnické peníze.

 

Poslední vyplněné otázky nám můžete odevzdávat do 14.6.2023.

 

Ke koupi budou knížky, časopisy, samolepky, maličkosti pro radost a mnoho dalšího.

Číst více...

7.6. od 17 hod. Jak na zdravé obouvání dětí

feet-619399 1280Začátkem června nás čeká velmi zajímavý a praktický seminář, na kterém se dozvíte všechny zásadní informace o dětském obouvání a zdravých nožkách od prvního obouvání a zároveň můžete využít možnosti vašim dětem chodidla odborně změřit a nechat si poradit vhodný typ obuvi. Děti mohou přijít na seminář s vámi, nebo mohou přijít na měření po 18. hodině.

Číst více...

10. 3. od 16.30 hod. Autorské čtení a povídání se Sárou Topinkovou

sáraSrdečně vás zveme na autorské čtení Sáry Topinkové, která představí svůj knižní debut „Stačí mávnout křídly“.

 

Důmyslně napsaný debut o síle přátelství, první lásce, nových začátcích a snaze vymotat se ze začarovaného kruhu minulosti, tím vším je kniha „Stačí mávnout křídly“, nominovaná  HumbookAwards za rok 2022, a to ve dvou kategoriích – Nejhezčí obálka roku a Nejlepší česká kniha roku.

Číst více...

9.3 v 17.00 hod. „Sám s oceánem“

sám s_oceánemTomáš Kůdela měl velký sen. Chtěl zažít absolutní svobodu a nezávislost. Prošel dlouhou cestu, než si uvědomil, že tyto kvality mu poskytuje moře a oceán. V roce 2016 se jachtařský instruktor Tomáš Kůdela vydal na 4 měsíční plavbu Atlantickým oceánem. Na jeho cestě ho doprovázeli lidé, kteří chtěli na svém životě něco změnit, prožít sílu přítomného okamžiku a spojení sami se sebou.

Číst více...

8.3. v 16.30 hod. Roční období v životě člověka

paní ŠvestkováV březnu proběhne první seminář z cyklu „roční období v životě člověka“ s paní Danou Švestkovou, která se zabývá prevencí zdraví pomocí tradiční čínské medicíny a svým individuálním přístupem pomáhá řadě klientů nejen s nemocemi těla a duše, ale učí je také, jak na harmonický a vědomý život.

Číst více...

23.2. v 17.00 hod. Magická Arménie – země sopek a klášterů

pozv armenie_mk_vbites_2_23Roman Janusz a Městská knihovna Velká Bíteš Vás srdečně zvou na multimediální cestopisnou přednášku s názvem Magická Arménie - země sopek a klášterů.

Arménie je rajskou zahradou Zakavkazska, výjimečnou kombinací nádherné přírody a okouzlujících památek. Multimediální projekce expediční skupiny Gorole přináší tradičně nezapomenutelný zážitek v podobě mistrovských fotografií a videí, podmanivých scenérií z ptačí perspektivy, autentické hudby a poutavého vyprávění.

Číst více...

Module services

Kalendář akcí

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

SBÍRKA

 

9. 5. 2023 hořel dům na ulici Tyršova ve Velké Bíteši. Maminka s dvěma dětmi přišla o bydlení i o všechny svoje věci.

Chcete-li pomoci svým spoluobčanům zasaženým mimořádnou události podpořte prosím Charitní záchranou síť Oblastní charity Ždár nad Sázavou.

Podpořit Charitní záchrannou síť můžete prostřednictvím sbírkového účtu

číslo 278969289/0300 VS 20230511.


Tato služba pomáhá lidem v nouzi či mimořádné životní situaci na území Oblastní charity Ždár nad Sázavou. Aktuálně poskytujeme pomoc i ve Velké Bíteši.

https://zdarsky.denik.cz/pozary/pozar-dum-velka-bites-zasahovali-hasici-stanice-dobrovolni-tyrsova-ulice.html

 

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru