Aktuálně

Půjčujeme e-knihy a audioknihy

 

Plakát -_Knihovna_budoucnosti_je_tady

Věděli jste, že knihovna ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 13 000 e-knih (e-audioknih)? Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku)?

 

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení. Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst více titulů najednou (max.4) bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Číst více...

23.5. Rozvoz knih

car-gf28d8936e 640Čtenářům i tento měsíc nabízíme možnost objednat si knihy z pohodlí domova a nechat si je zdarma dovézt v rámci našeho rozvozu.

Služba je primárně určena pro všechny, kterým aktuální zdravotní stav či handicap nedovoluje přijít do knihovny osobně.

Číst více...

31.5. Soutěž Lovci perel 2023/2024 se blíží do finále

obrázek -_perlorodka S blížícím se koncem školního roku se i naše soutěž blíží do finále, a to znamená jediné. Již brzy proběhne v knihovně Morionský trh, kde si všichni pilní sběrači budou moci nakoupit cennosti za získané knihovnické peníze. Soutěž ukončíme 31. květnu. Morionský trh pak proběhne v termínu  10. - 14. června.

14.5. ZMĚNA VÝPŮJČNÍ DOBY

clock-gce1fdceb3 640Upozorňujeme čtenáře a návštěvníky knihovny, že z důvodu školení knihovnic budeme mít v úterý, dne 14. května 2024, otevřenočase 13.30 – 17.00 hodin.

6. – 10.5. Zelený SWAP

Zahrada jako_prostor_pro_lidi_i_příroduSlouží pro výměnu sazenic, řízků rostlin, květin, zkrátka přebytků.

Vyrostlo vám více sazeniček, než jste očekávali? V tom případě je můžete poskytnout pro výměnu v našem SWAPu. Přebytečné výpěstky či pokojovky můžete donést a udělat s nimi radost někomu jinému. Stejně tak si k nám můžete přijít vybrat sazeničky, pokojovky nebo třeba jen řízky rostlin

Číst více...

15. – 17. 5. Český den proti rakovině

kytkaKnihovna se připojuje k veřejné sbírce, kterou pořádá organizace Liga proti rakoviněČeský den proti rakovině 2024 proběhne ve středu 15. května, barva stužky pro letošní rok je tmavě růžová.

Ve dnech 15. – 17. května bude ve výpůjční době knihovny možné zakoupením žluté kytičky do sbírky přispět.

Číst více...

6.5. v 17 hod. Imunita z pohledu TCM

paní ŠvestkováZačátkem května naváže paní Dana Švestková na přednášku udržení harmonie v organismu, s tématem imunity z pohledu tradiční čínské medicíny. Zmíní se o třech základních pilířích imunity, vnitřních a vnějších činitelích, které imunitu ovlivňují, a blíže popíše vliv emocí na zdraví člověka.

Číst více...

24. 4. v 17 hod. Nástup dětí do školky

školkaChystáte se dát dítě do školky? Nebo už jste dítě dali a není to mnohdy snadné?

Přijďte si poslechnout, co všechno to s sebou nese, proč to drhne a jak situaci pojmout. Vaše dítě čeká jedna z největších změn. Připravte na ni sebe i je. Situací vás provedou Mgr. Veronika Smutná, školní psycholožka a speciální pedagožka Mgr. Zuzana Škyříková.

 

Ve spolupráci s MC Bítešáček. Vstupné 50 Kč.

15.4. v 17.30 hod. Cestopisná přednáška - Mexiko

mexiko besedaZveme vás na cestopisnou přednášku s promítáním fotek a videí. Své zážitky budou vyprávět manželé Vejvodovi, kteří žili 6 let ve státě Chiapas. Podělí se s vámi o spoustu nevšedních zážitků, doporučí hezká místa na dovolenou.

Naučí vás také, jak si doma připravit pravou mexickou čokoládu nebo výborné jídlo s typickou pálivou omáčkou.

10. 4. v 17 hod. Zahrada jako prostor pro lidi i přírodu

Zahrada jako_prostor_pro_lidi_i_přírodu

Pokud je vám blízké přírodní zahradničení, nadchne vás přednáška Moniky Dobrovodské, aktivní lektorky a členky spolku Permakultura CS. Je propagátorkou přírodního zahradničení s propojováním prvků (terasa jako obývák, vzájemně se podporující rostliny).

Pokud jste zahradník začátečník nebo je vám přírodní zahradničení sympatické, přijďte si poslechnout anebo si nechat poradit, jak začít.

Číst více...

Module services

Kalendář akcí

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru