Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

8. 12. Hory v srdci Balkánu, Černá Hora a Albánie

Balkan JanuszHory na konci Evropy, hory mého srdce, věčný zdroj inspirace a místo pohodových toulek stále ještě neobjevenými kouty Starého kontinentu. Poutavé vyprávění o dvou nezapomenutelných cestách na Balkán, emotivní fotografie a autentická hudba v nové multimediální projekci, na to vše vás srdečně zve Roman Janusz a Městská knihovna Velká Bíteš ve čtvrtek 8. prosince v 17.00 hodin.

Kdesi na samém konci Evropy stále existují místa, kde se zastavil čas. Putování hlubokými údolími ve stínu skalnatých hor oživí vzpomínky na Evropu, jak ji dnes už neznáme… Krajinu idylických toulek bez shonu, krajinu bezcestí a setkání s až vražedně pohostinnými lidmi, kteří vítají příchozího kalíškem rakije v ruce. Nebeská krása Prokletých hor, mystické temné hvozdy Černé Hory, poslední paprsky slunce a melodie pastýřské ukolébavky na poloninách Bjelasicy… Tradice krevní msty v Albánii, země mercedesů a bunkrů, kontrasty katolické víry a islámu… Tady v hor(s)kém srdci Balkánu, v pohořích Černé Hory a Albánie, kde na poutníka občas čekají dobrodružství kořeněné orientem, zatím zůstává ukryto kouzlo divokých zapomenutých hor…

 

Přednáška se uskuteční v Městské knihovně ve Velké Bíteši. 

 

Roman Janusz

Hana Vokřínková

Module services

Kalendář akcí

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

SBÍRKA

 

9. 5. 2023 hořel dům na ulici Tyršova ve Velké Bíteši. Maminka s dvěma dětmi přišla o bydlení i o všechny svoje věci.

Chcete-li pomoci svým spoluobčanům zasaženým mimořádnou události podpořte prosím Charitní záchranou síť Oblastní charity Ždár nad Sázavou.

Podpořit Charitní záchrannou síť můžete prostřednictvím sbírkového účtu

číslo 278969289/0300 VS 20230511.


Tato služba pomáhá lidem v nouzi či mimořádné životní situaci na území Oblastní charity Ždár nad Sázavou. Aktuálně poskytujeme pomoc i ve Velké Bíteši.

https://zdarsky.denik.cz/pozary/pozar-dum-velka-bites-zasahovali-hasici-stanice-dobrovolni-tyrsova-ulice.html

 

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru