5.10, 19.10. Virtuální univerzita třetího věku

Začátkem října naše knihovna ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze spouští projekt virtuální univerzity.

Obecné informace

Virtuální univerzita je dlouhodobá společenská aktivita, jejíž cílem je zpřístupňovat vysokoškolské vzdělávání (označované jako Univerzita třetího věku) všem seniorům v místě bydliště. Je určeno pro všechny, bez ohledu na dosažený stupeň vzdělání.

Bližší informace

Podzimní semestr 2023

Název kurzu: Genealogie. Hledáme své předky

Kurz posluchače seznámí se základními pojmy z oblasti genealogie (rodopisu) a poskytne jim informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích.

Zápis do kurzu: bude probíhat po zhlédnutí první přednášky 5. 10., kdy se posluchači mohou rozhodnout, zda se výuky tento semestr účastní. Účastník vyplní přihlášku a zároveň uhradí poplatek za celý semestr: 400Kč

Celkem 6 přednášek o délce 1,5 h., termíny: 5.10., 19.10., 2.11., 16.11., 30.11., 14.12.

Podmínky přijetí do kurzu: Osoby se statusem důchodce, invalidní důchodce bez rozdílu věku

Průběh přednášky: Účastníci kolektivně sledují videopřednášku, kterou vytvořili vysokoškolští učitelé a nejvýraznější odborníci na dané téma. Poté proběhne společná diskuze a  společně také vyplníme test, který ještě jednou můžete vyplnit doma..

Koncem ledna předání Pamětních listin České zemědělské univerzity v Praze těm studentům, kteří splnili podmínky studia.

Rozšířené informace naleznete na: www.esenior.cz a samozřejmě v knihovně.

Nahlášení předem není nutné, ale budeme rádi, pokud nám dáte vědět, že se chystáte přijít. Maximální počet účastníků je daný.