Lovci perel 2023/2024 (soutěž pro děti)

Lovci perel__2023_2024Také v letošním školním roce pořádá městská knihovna celoroční čtenářskou soutěž s názvem Lovci perel. Soutěž je určená všem klukům a holkám do 15 let věku, kteří mají chuť poměřit svoje síly s ostatními kamarády.

Hlavním posláním této soutěže je podpora čtenářství u dětí a rozvoj čtení s porozuměním. Zároveň učí pracovat s textem a informacemi

, především je však hodnotným trávením volného času a zábavou pro děti.

Soutěž se koná v termínu 1.9.2023 – 31.5.2024.

Na všechny děti, které přečtou alespoň 1 knihu a zodpoví správně otázky, čeká odměna. Ty nejšikovnější pak za svou snahu získají atraktivní ceny.

Jak se do soutěže zapojit?

-          zaregistrovat se u paní knihovnice

-          z regálu si vybírat knížky označené samolepkou "perlorodka"

-          vyzvednout si u paní knihovnice soutěžní kartu s otázkami (obvykle zahrnuje 5 povinných otázek a 3 nepovinné)

-          knihu přečíst a správně odpovědět na otázky

-          vyplněnou soutěžní kartu donést zpátky do knihovny ke kontrole

Knížky "perlorodky“ se už nemohou dočkat svých prvních čtenářů.

Tak neváhejte a potopte se do hlubin příběhů!