23.2. v 17.00 hod. Magická Arménie – země sopek a klášterů

pozv armenie_mk_vbites_2_23Roman Janusz a Městská knihovna Velká Bíteš Vás srdečně zvou na multimediální cestopisnou přednášku s názvem Magická Arménie - země sopek a klášterů.

Arménie je rajskou zahradou Zakavkazska, výjimečnou kombinací nádherné přírody a okouzlujících památek. Multimediální projekce expediční skupiny Gorole přináší tradičně nezapomenutelný zážitek v podobě mistrovských fotografií a videí, podmanivých scenérií z ptačí perspektivy, autentické hudby a poutavého vyprávění.

Arménie je perlou Zakavkazska, magickou zemí ležící pod úbočími posvátné hory Ararat. Je proslulá výjimečným bohatstvím klášterů, jež zdobí spektakulární horskou krajinu. Přechod hřebene sopečné Geghamy i zdolání nejvyššího vrcholu Arménie, čtyřtisícovky Aragats, se staly netušenou polární výzvou. Putování barevnými podzimními scenériemi hor Diližan i okolím arménského "moře", jezera Sevan, bylo naopak pohodovým, plným teplých slunečních paprsků, relaxem. Nechyběla malebná zákoutí hlavního města Jerevan, termální prameny Jermuk a mnoho dalších dosud neobjevených pokladů tohoto ráje pod Kavkazem.