18.1. v 16.30 Moudrost traumatu

Gabor Maté_-_01_cropped    Přijďte na promítání jedinečného filmu a otevřete téma, které řeší spoustu zdravotních neduhů, úzkostí, depresí, nutkavého chování, ale i rakoviny a dalších.

Úvodního slova se ujme paní Jitka Pražáková, konzultantka metody rodinných a systemických konstelacíStres, spěch, závislosti a mnoho jiných věcí, které dnes řešíme nárazově, jsou reakcí na trauma, o kterém třeba ani vědomě nevíme. Ve filmu Moudrost traumatu nás s tímto fenoménem laskavým způsobem seznamuje kanadský lékař, odborník na závislosti, trauma a vývoj v dětství, Dr. Gabor Maté.

Společným jmenovatelem různých tělesných i psychických neduhů bývá trauma. „Neviditelná síla, která formuje náš život. Formuje i to, jaký dáváme světu smysl.“ Gaborovo pojetí světa, kdy budeme o tomto stavu vědět a nebudeme potlačovat symptomy, odsuzovat a opravovat určité chování, ale budeme se snažit vědomě porozumět příčinám kvůli kterým chování, závislost či nemoc vznikla, je zcela zacelující.

Po filmu zahájí Jitka Pražáková společnou diskuzi, bude ponechán prostor také pro dotazy.

Vítány na akci jsou rovněž děti. Postaráno o ně bude prostřednictvím MC Bítešáček v našem herním  koutku v dětském oddělení.

Pořádá Městská knihovna Velká Bíteš  ve spolupráci  s MC Bítešáček.