Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Týden knihoven 3.-7.10.2022

   books-g437ab4d45 1920_copy  Začátkem října bude u nás v knihovně probíhat Týden knihoven. Rády bychom během tohoto týdne nabídly zajímavé akce, lépe seznámily s provozem knihovny a zpřístupnily ji pro všechny, kdo mají chuť ji lépe poznat, popovídat si o jejích možnostech, akcích a provozu.

     A co se tedy konkrétně bude tento týden dít? Opět se těšíme na nové čtenáře, které budeme celý týden registrovat zdarma! Našim současným čtenářům bude v případě potřeby udělena tzv. čtenářská amnestie. Pokud tedy máte nějaké resty, upomínky a podobně, přijďte je vyřídit (v tomto týdnu) bez poplatků. Novinkou bude možnost nechat si zabalit knihu, atypický sešit či učebnici. Každý může přinést až 4 tituly na zabalení do pevné fólie. V knihovně se domluvíme, zda jsme schopny vaše knihy zabalit hned na místě, nebo je žádostí více a vyřídíme je na další den. Nebojte, vždy se domluvíme s ohledem na vaše časové možnosti.

      Děti všech věkových kategorií se mohou zapojit do knihovní soutěže „Nejoblíbenější pohádková postavička“. Přineste nám během Týdne knihoven nakreslený, či jinak zajímavě zpracovaný, obrázek oblíbené postavičky z pohádek, příběhů či komiksů. Výsledné práce budou vystaveny u nás v knihovně a na webových stránkách. Moc se těšíme na vaše výtvarné poklady a odměníme malým dárečkem a sladkostí každého šikulku, který nám svůj obrázek donese.

     Srdečně vás také zveme na Den otevřených dveří, který se bude konat v úterý 4. října od 8 – 17 hod. Přijďte se nechat provést prostory knihovny, které nejsou běžně dostupné. Podiskutovat o možnostech knihovny, o tom co vám u nás schází anebo jakou službou bychom vám udělaly radost. Každý názor vítáme a oceníme jakýkoli zájem.

     Děti se můžou alespoň na chvíli stát knihovníky a vyzkoušet si tak část naší práce za pultem a třeba si sami vypůjčit nějakou knihu. Na (nejen) malé posluchače čeká odpolední pohádkové čtení ve 13 hod. a pro ty tvořivé z vás, ať už děti či rodiče, máme připravené podzimní dílničky. V nich si během 13.30 – 15 hod. můžete společnými silami vyrobit pěknou dekoraci do podzimních dní. Jako památku si můžete během 15 – 16 hodin pořídit fotografii z prostředí knihovny, s knihovními atributy.

 

Kateřina Bartošková

Monika Ulmanová

knih pro děti 2

Module services

Kalendář akcí

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

SBÍRKA

 

9. 5. 2023 hořel dům na ulici Tyršova ve Velké Bíteši. Maminka s dvěma dětmi přišla o bydlení i o všechny svoje věci.

Chcete-li pomoci svým spoluobčanům zasaženým mimořádnou události podpořte prosím Charitní záchranou síť Oblastní charity Ždár nad Sázavou.

Podpořit Charitní záchrannou síť můžete prostřednictvím sbírkového účtu

číslo 278969289/0300 VS 20230511.


Tato služba pomáhá lidem v nouzi či mimořádné životní situaci na území Oblastní charity Ždár nad Sázavou. Aktuálně poskytujeme pomoc i ve Velké Bíteši.

https://zdarsky.denik.cz/pozary/pozar-dum-velka-bites-zasahovali-hasici-stanice-dobrovolni-tyrsova-ulice.html

 

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru