Byli naši předci obrozenci aneb Jak začít s rodokmenem

Family tree_copy_copy_copyMěstská knihovna Vás srdečně zve na program Martiny Bittnerové.

Hlavním cílem programu je jednoduše, srozumitelně a  prakticky ukázat, jakým způsobem sestavit  vlastní rodokmen.  Kde s pátráním začít a kde hledat konkrétní informace.

V rámci programu bude také představena základní škála digitalizovaných zdrojů, které hledání usnadňují tak, aby na konci byl každý schopný najít své předky zhruba do půlky 18. století.

Datum konání: 4. 5. 2022 v 17:00

Vstup je zdarma.

Lektorka  programu Martina Bittnerová napsala několik knih o osobnostech minulosti. Při své práci se opírá o pátrání v matrikách a dalších archivních pramenech. V rámci semináře proto využije nejen ukázky a zajímavosti z materiálů týkajících se rodinné historie českých osobností, nýbrž i archiválie ze svého vlastního rodového stromu.