Kyrgyzstán – země koní a Nebeských hor

Kyrgystán -_koně_copyRoman Janusz a Městská knihovna Velká Bíteš Vás srdečně zvou

na multimediální cestopisnou přednášku.

Kyrgyzstán je zemí zaslíbenou každého milovníka horských dobrodružství. Multimediální projekce představí kouzlo tohoto pozemského ráje. Čeká vás nezapomenutelná cesta do Střední Asie, plná mistrovských fotografií a videí, poutavého vyprávění a autentické hudby.

Kdy: 06.02.2020 v 17:00

Kyrgyzstán je středoasijskou pokladnicí nádherné panenské přírody. Dramatické vrcholy Nebeských hor, ledovce, kouzelná horská jezera, mnohdy až neskutečné scenérie stád divokých koní pasoucích se na pozadí sněhobílých štítů… Budeme společně putovat nejkrásnějšími treky pohoří Tian-Shan, vystoupíme na několik čtyřtisícových vrcholů. Vykoupeme se v kyrgyzském "moři" - majestátním jezeře Issyk-kul nebo v útulných malých horských lázních. Okouzlí nás pohádkový kaňon Skazka, tyrkysová perla Ala-kol, vonící exotikou středoasijské bazary, metropole Biškek a sympatičtí jezdci na koních - Kyrgyzové.