Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

7.6. od 17 hod. Jak na zdravé obouvání dětí

feet-619399 1280Začátkem června nás čeká velmi zajímavý a praktický seminář, na kterém se dozvíte všechny zásadní informace o dětském obouvání a zdravých nožkách od prvního obouvání a zároveň můžete využít možnosti vašim dětem chodidla odborně změřit a nechat si poradit vhodný typ obuvi. Děti mohou přijít na seminář s vámi, nebo mohou přijít na měření po 18. hodině.

A kdo že vás s touto problematikou seznámí? 

Naďa Tereshchenko, majitelka a zakladatelka obchodu a úspěšného blogu V pavučině a Lucie Kinclová, která se problematice chodidel věnuje více jak 12 let. V roce 2016 získala titul doktor věd v oblasti rehabilitace po úspěšném obhájení výzkumu vlivu cvičení na dětskou plochou nohu a od roku 2012 pracovala jako vedoucí fyzioterapeut na soukromé klinice Logo v Brně. Zároveň je školitelkou a garantem kurzů pro lékaře a fyzioterapeuty v oblasti diagnostiky a terapie chodidel.

Paní Kinclová má bohaté zkušenosti, o některé z nich se s námi podělila už teď.

Přínosů barefootového obouvání je jistě mnoho, které byste vyzdvihla jako ty nejhlavnější?

Na prvním místě bych uvedla určitě tvar špičky. Špička u tzv. barefoot obuvi je anatomicky tvarovaná a respektuje tak fyziologický tvar chodidla, kdy palec je dominantní oproti ostatním prstům.

Je tento typ obuvi běžně dostupný, nebo je na českém trhu těžší jej sehnat?

V současné době je na českém trhu opravdu široký výběr jak pro nohy úzké, normální i široké. Máme dokonce spoustu lokálních značek a výrobců. V okolí Velké Bíteše mohu vyzdvihnout prodejnu V pavučině v Ostrovačicích anebo prodejnu NaBoso v Brně.

Jsou nějaká fyziologická omezení, která předurčují nohu pro barefootovou obuv, nebo naopak ji zavrhují?

U dětské nohy určitě není vhodná barefootová obuv u neurologických onemocnění – např. u dětí s dětskou mozkovou obrnou. Dále u hypotonií, pes equnovarus congenitus a dalších ortopedických diagnóz. Obouvání u těchto diagnóz doporučuji konzultovat s podologem, nebo dětským fyzioterapeutem.

Po přednášce bude možné nechat dětem nožku změřit a nechat si doporučit vhodný typ obuvi. Jakým způsobem toto měření provádíte a na základě čeho se při volbě typu obuvi rozhodujete?

Měření lze provádět několika způsoby. Nejpřesnější je pomocí měřidla plus 12 a nebo obkresem. Při výběru zohledňujeme kromě délky a šířky chodidla dalších 5 atributů nohy. Příkladem může být výška nártu nebo tvar prstů. Dále zohledňujeme, zda např. nemá dítě nadměrné vbočení patní kosti. A samozřejmě celkově typ obuvi, zda je na sport nebo například do města.

Napsala jste e-book o dětském barefootovém obouvání, co všechno v něm čtenáři najdou za informace?

V ebooku se dozvíte, jak správně vybrat obuv pro dítě, jaký je rozdíl mezi barefoot obuví a ortopedickou obuví. Jak zhodnotit kvalitu dětské klenby pomocí návodu. Ebook obsahuje i praktické cviky na ploché nohy, nebo nohy do X.

Na seminář není nutné hlásit se předem.

Vstupné: 50 Kč.

Module services

Kalendář akcí

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

SBÍRKA

 

9. 5. 2023 hořel dům na ulici Tyršova ve Velké Bíteši. Maminka s dvěma dětmi přišla o bydlení i o všechny svoje věci.

Chcete-li pomoci svým spoluobčanům zasaženým mimořádnou události podpořte prosím Charitní záchranou síť Oblastní charity Ždár nad Sázavou.

Podpořit Charitní záchrannou síť můžete prostřednictvím sbírkového účtu

číslo 278969289/0300 VS 20230511.


Tato služba pomáhá lidem v nouzi či mimořádné životní situaci na území Oblastní charity Ždár nad Sázavou. Aktuálně poskytujeme pomoc i ve Velké Bíteši.

https://zdarsky.denik.cz/pozary/pozar-dum-velka-bites-zasahovali-hasici-stanice-dobrovolni-tyrsova-ulice.html

 

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru